Karnawał w żłobku

Karnawał w żłobku
„Kochane dzieci
Bardzo prosimy
Byście się świetnie
Dzisiaj bawiły
Tańczcie i skaczcie
Figlujcie sobie niech WAM zabawa
Wyjdzie na zdrowie”

Czas karnawału to okres zimowego szaleństwa, dobrej zabawy i ogromu radości. Wywołuje on wiele pozytywnych emocji nie tylko wśród dorosłych, ale przede wszystkim cieszy naszych najmłodszych milusińskich.

W tym roku nie mogło zabraknąć tej radości wśród kubusiowej załogi naszego żłobka. Nastrój tańców i radości nastała wraz  dniem 13 lutego, kiedy to w naszej kolorowej i bajecznej sali, zorganizowany został wielki bal karnawałowy 2014 . Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność. Dzieci pomimo naszych początkowych obaw, z chęcią założyły przygotowane przez rodziców stroje, które prezentowały się na nich znakomicie. Były wróżki, księżniczki, piraci, tygrysek, postacie z bajek, a także Batmani i inne, nie mniej ważne postacie.

Przygotowane zostały na tą okazję atrakcyjne zabawy i konkursy, wśród nich nie zabrakło: malowania twarzy, zdobienia baloników oraz nie mało radości przysporzyła dzieciom „bąbelkowa kąpiel”. Wszyscy uczestnicy balu pozowali również do zdjęć wspólnie ze swoimi ciociami, które również zaakcentowały, specjalnie przygotowanymi maskami to wyjątkowe spotkanie.

Dzień ten dostarczył dzieciom i ciociom wielu radosnych przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami jak się bawiliśmy, a my przeżyjmy to jeszcze raz!

Opr. Natalia Borkowska