Przedszkolacy w Jasionce

15 października najstarsze dzieci z przedszkola w Tarnawie i w Zagórzu odbyły tradycyjną już wycieczkę do Jasionki, gdzie znajduje się grób Patrona naszego przedszkola ks. Prałata J. Jakieły. Po dotarciu na miejsce przedszkolaki złożyły na grobie kwiaty, zapaliły znicze i odmówiły modlitwę w intencji ks.Prałata. Panie przypomniały dzieciom sylwetkę Patrona- był to wieloletni proboszcz parafii Tarnawa Górna ( 1959-1993), który zapisał się w pamięci tutejszych mieszkańców, jako pasterz bardzo pracowity i oddany swym parafianom.

Drugim punktem wycieczki był spacer po parku przy Muzeum Historycznym w Dukli, gdzie podekscytowane dzieci mogły podziwiać eksponaty militarne. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście czołg, pod którym dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

opr. A. Chmura