Wigilia w Przedszkolu i Żłobku

Wigilia w Przedszkolu i Żłobku

Już słychać kolędy.

Drzewka pachną wokół...

Pora na kolację, najważniejszą w roku.

 

Kolejny rok pracy naszej zagórskiej placówki  to najlepsza okazja do wspólnego świętowania już  po raz drugi Wigilii Bożego Narodzenia, mająca na celu nie tylko kultywowanie tradycji ludowych
i religijnych, ale również integrację społeczności przedszkolnej i żłobkowej, jak i  dostarczenie dzieciom radosnych przeżyć.

 Wspólnie obchodziliśmy ją w tym roku 19 grudnia, w sali „kubusiowych żłobkowiczów”.

Wspólna wigilia, kolędy, wizyta Św. Mikołaja to oczekiwane przez wszystkie dzieci, najpiękniejsze dni w roku.

Już od samego rana trwały przygotowania do wigilijnego spotkania całej społeczności przedszkola i żłobka w Zagórzu. Panie w kuchni miały nie lada wyzwanie by obficie wypełnić  brzuszki zarówno dzieci jak i całej naszej  kadry.

Magiczny zapach świerkowego igliwia mieszał się z aromatami świątecznych potraw, czyniąc tym samym ciepłą i przyjemną atmosferę, mimo chłodu zza oknami. Łagodne dźwięki świątecznych piosenek i kolęd przy choince roznosił się z sal przedszkola i żłobka. Pięknie udekorowane stoły, nakryte białymi obrusami i świątecznymi stroikami,  doskonale oddawały podniosły klimat wspólnego spotkania.

Życzenia, łamanie opłatkiem, spożywanie przygotowanych posiłków i wspólne kolędowanie uczyniły ten dzień wyjątkowym i niezmiernie  radosnym.

                                                                                                                            Opr. Natalia Borkowska