Święto Babci i Dziadka w Żłobku

Święto Babci i Dziadka w Żłobku
Dziś w naszym żłobeczku dzień  Babci i święto Dziadziusia,
O tym dniu pamięta każda mała wnusia.
My – Wasi wnuczkowie – również pamiętamy
I swoim najbliższym  życzenia składamy

Dnia  30 stycznia dzieci ze żłobka „KUBUŚ” w Zagórzu miały zaszczyt gościć w swojej placówce swoje babcie oraz dziadków  na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich z okazji ich niedawno obchodzonego święta. Chcąc w ten sposób wyrazić swoim bliskim szacunek oraz podziękować za bezinteresowną miłość, cierpliwość i zrozumienie. Za opiekę, a przede wszystkim  za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

Po oficjalnym powitaniu gości przez panią dyrektor, spotkanie zapoczątkował krótki spektakl autorstwa Jana Brzechwy „Rzepka” w wykonaniu tutejszych pracowników. Występujące postacie wzbudziły w publiczności wiele radości i aplauzu. Nagrodzeni gromkimi brawami za udany występ przystąpiliśmy do kolejnej części jakim był występ dzieci żłobkowych, w formie króciutkiego filmiku przygotowywanego przez ostatnie tygodnie, ukazujące sceny z życia  naszego żłobka i jego bohaterów. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które bez skrępowania wykonywali tańce, mówili wierszyki i pozowali do zdjęć. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku, a na twarzach rysowała się radość i duma. Podsumowaniem tych wyjątkowych występów było wręczenie swoim ukochanym Dziadkom magnesów na lodówkę ze swoim zdjęciem w postaci kwiatka dla Babci i koszuli dla Dziadka oraz pamiątkowego nagrania  odtworzonego podczas spotkania w postaci płytki CD. W dalszej części uroczystości miały miejsca konkursy, zabawy, tańce  oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile w naszej placówce na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków.                                                                        

Opr. Natalia Borkowska