IV Parafiada

„IV PARAFIADA –TARNAWA 2011” wreszcie doszła do skutku …

W ostatnią niedzielę 07 sierpnia 2011 r. na Stadionie ULKS „GIMBALL” Tarnawa, odbył się już po raz 4-ty piknik sportowo rekreacyjny pod nazwą "IV-ta Parafiada - Tarnawa 2011". Organizatorem imprezy były Stowarzyszenie "Nasza Przyszłość - Tarnawa" oraz M-GOKiS w Zagórzu.

Imprezę jak co roku rozpoczęły konkurencje biegowe dla dzieci i młodzieży. Po zaciętych bojach, zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Po biegach rozpoczęły się różnego rodzaju konkurencje zespołowe i indywidualne, min.: turniej Mini Piłki Nożnej, siatkówki plażowej, rzut wałkiem dla kobiet i mężczyzn, rzut beretem, biegi w workach, rzuty do celu kółkiem ringo, rzuty karne ”strzał z kalosza” i inne.

W międzyczasie w bloku imprez kulturalnych licznie zgromadzeni na imprezie mieszkańcy Gminy Zagórz i powiatu sanockiego, mogli także obejrzeć występy zespołów ludowych działające w obrębie naszej Gminy oraz wykonawców wokalnych i instrumentalnie uzdolnią młodzieży. Wśród występów wyróżnić należy niezwykle utalentowanego akordeonistę mieszkańca Tarnawy Górnej Rafała Pałackiego oraz wokalistki Zespół wokalnoinstrumentalny „ARABESKA”. Ciekawie zaprezentowało się Młodzieżowe Studio Muzyczne działające przy Domu Kultury w Zagórzu. Nie zawiódł także oczekiwań Kapela Ludowa Zagórzanie.

Uczestnicy IV Parafiady mogli także popróbować swojskich wypieków przygotowanych przez panie z Domowego Kościoła oraz członkinie Stowarzyszenia Nasza Przyszłość Tarnawa, a także swojskiego bigosu i grillowanej kiełbaski.

Największym powodzeniem cieszył się Konkurs „CEGIEŁKA”. Do finału trafiło 11 rodzin, które zmierzyły się z Testem wiedzy o Parafii Tarnawa Górna i Gminie Zagórz. Po wyrównanej walce nagrodę Główną TV 37’’ trafił do rodziny Swalarzów z Łukowego

Fundatorami nagród w konkursach i zawodach dla uczestników festynu oraz nagród w Konkursie „CEGIEŁKA”, w głównej mierze byli: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, GOKiS Zagórz, Proboszcz Parafii Ks. Prałat Jan Krupiński,  .

Po godz. 20-ej – rozpoczęła się ZABAWA OGRODOWA, która zakończyła się po północy, a do tańca tym razem przygrywał didżej RUFUS.

ORGANIZATORZY DZIEKUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA LICZNE PRZYBYCIE I OFIARNOŚĆ, I JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW GMINY ZAGÓRZ I POWIATU SANOCKIEGO ZA ROK NA                  „V PARFIADĘ – TARNAWA 2012”.

Jednocześnie tą drogą dziękujemy ludziom o Wielkim Sercu za wsparcie PARAFIADY w postaci sponsorowanych nagród loteryjnych.

Dochód z tej imprezy przekazany zostanie w części na uzupełnienie kosztów budowy POMNIKA Jana Pawła II przy kościele parafialnym w Tarnawie Górnej, a w części na potrzeby i wsparcie bieżącej działalności grup oraz zespołów dziecięcych i młodzieżowych działających na terenie Parafii Tarnawa Górna!!!

Imprezę sponsorowały także instytucje i firmy z terenu powiatu sanockiego.

IV Parafiadę – Tarnawa 2011 – sponsorowali:

1. 1.     Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz – P. Ernest Nowak
  2. 2.     P. Jarosław Adamczuk - Główny Księgowy PGNiG  Oddział Sanok,
  3. 3.     Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku,
  4. 4.     Zakład Usług Technicznych w Zagórzu,
  5. 5.     Bank Gospodarki Żywnościowej w Sanoku
  6. 6.     Firma „RINGPOL” – P. Marek  Iwanowski i P. Waldemar Kubiak,
  7. 7.     Firma „Ciarko” – producent pochłaniaczy i okapów kuchennych,
  8. 8.     Sklep Media Market – Hale Handlowe w Sanok – P. Maciej Szczerkowski,
  9. 9.     P. Jan Samek – Dmuchane Place Zabaw,
  10. 10.            Zakład Mięsny „TROJA” w Zagórzu,
  11. 11.            Parafia Tarnawa Górna - Ks. Prałat – Jan Krupiński ,
  12. 12.            Firma Przewozowa „TARZAN”, P. Wiesław Bąk i P. Robert Kabala
  13. 13.            Agencja Biurowa – Pan Sylwester Stach.
  14. 14.            Agencja kosmetyczna ORIEFLAME
  15. 15.            Akcja Katolicka i Kręgi Domowego Kościoła przy Parafii Tarnawa Górna,
  16. 16.            Przedszkole Niepubliczne w Tarnawie Dolnej,
  17. 17.            STOWARZYSZENIE Nasza Przyszłość – Tarnawa,
  18. 18.            Sponsorzy indywidualni:
  • Pani Maria Dudzińska,
  • Pani Zofia Szczygieł,
  • Pani Alicja Wysocka,
  • Pani Jolanta Kustra,
  • Pani Joanna Kurek
  1. 19.            Anonimowi - sponsorzy indywidualni i członkowie Stowarzyszenia.

Tą drogą dziękujemy za pomoc w organizacji „IV Parafiady”:

1.     Rewirowi Policji w Zagórzu – P. Wojciechowi Urban – za zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa imprezy,

2.     OSP w Tarnawie Dolnej – za zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa na terenie stadionu,

3.    ULKS „GIMBALL” TARNAWA – P. Danielowi Marcinikowi  – za użyczenie stadionu i pomieszczeń socjalnych,

4.     Firmie „Tarzan” -  za rozplakatowanie imprezy w autobusach,

5.     Placówkom handlowe na terenie Tarnawy Dolnej, Górnej, Olchowy i Zagórza – za rozplakatowanie imprezy,

6.     Firmie „STAP” w Tarnawie Dolnej  - P. Piotrowi Stach – za użyczenie nieodpłatne chłodni,

7.     Proboszczowi Ks. Prałatowi – Janowi Krupińskiemu  - za propagowanie imprezy,

8.     Sołtysowi wsi Tarnawa Górna– P. Markowi Marcinikowi – za użyczenie stołów i ławek świetlicowych

9.     Sołtysowi wsi Tarnawa Dolna – P. Zygmuntowi Kardasz – za użyczenie stołów i ławek świetlicowych,

10.  Dyrektor Gimnazjum Tarnawie Dolnej – P. Melchior Ryniak – użyczenie kuchni i urządzeń chłodniczych,

11. Dyrekcji Przedszkola Niepublicznego w Tarnawie Dolnej  – za użyczenie pomieszczeń magazynowych i sprzętu poligraficznego,

12. M-GOK i S w Zagórzu – P. Edwardowi Mąka za współorganizację imprezy.

Patronat Medialny nad imprezą rozwinęły:

1.     Portal regionalny –„esanok”

2.     Tygodnik Sanocki

3.     Portal regionalny –„isanok”

4.  Portal M-GOKiS

5.  Portal gminny „zagorz.pl”

4.     Portal parafialny „parafia-tarnawa.pl”

Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”

oraz M-GOKiS w Zagórzu.

Opr. JK