Nabożeństwo Czerwcowe

W czerwcu uwaga Kościoła kieruje się ku Sercu Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, związane jest z osobą świętej Małgorzaty Marii Alacoque, z objawieniami, których dostąpiła, przypomina nam wspaniałą prawdę wiary katolickiej o Wcieleniu. Jest bowiem zwróceniem naszej uwagi na święte człowieczeństwo Chrystusa, a dokładniej mówiąc, na zasadę wyznaczającą odniesienie Chrystusa jako człowieka do innych osób.

Patrzmy zatem na obraz Serca Pana Jezusa i pytajmy go: Kochasz mnie? I wsłuchujmy się w odpowiedź, która — jako wszechogarniającą tajemnicą — przyszła do nas właśnie poprzez Najświętsze Serce Jezusa.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę: po Mszy św. o godz. 12.00