Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

2023-12-03 

OGŁOSZENIA

 

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Okres Adwentu, przypomnijmy, jest czasem, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.
 2. Na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na grudzień: O pomnożenie w nas cnót wiary, nadziei i miłości.
 3. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. W dni powszednie Roraty odprawiane będą o godz. 17.00. Natomiast rano o godz. 7.00 odprawiana będzie Msza św. adwentowa w kolorze fioletowym. Zapraszamy na roraty dzieci z lampionami i dorosłych.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.
 5. W środę też zawita do nas św. Mikołaj, który chce się spotkać z dziećmi naszej parafii. Na Mszę św. w kościele parafialnym o godz. 17.00 zapraszamy ministrantów, scholę młodszą i młodzież oazową. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z panem kościelnym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dziękujemy za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o nowe powołania do wyłącznej służby Bogu. Msza św. w Olchowej o godz. 16.00. Przede Mszą okazja do spowiedzi.
 7. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Mikołaja, biskupa; a w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i męczennika.
 8. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dzień Świętości Życia. Dziękujmy Panu Bogu za nie i módlmy się za tych, których życie jest zagrożone, zwłaszcza za dzieci nienarodzone. W tym dniu dzieci z klasy III przyjmą poświęcony Cudowny medalik. W Olchowej – Msza św. o godz. 16.00.
 9. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 10. Za tydzień składka inwestycyjna na prace prowadzone w parafii.
 11. Dziękujemy Panom z Rady parafialnej, którzy chodzili z opłatkami. Dziękujemy także Wam Drodzy Parafianie za ich przyjęcie i składane ofiary na ogrzewanie kościołów. Bóg zapłać! Można też wziąć opłatki z kościoła, są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 12. Do nabycia są wigilijne świece Caritas (małe – 10 zł, duże – 25 zł). Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z biednych rodzin.
 13. Na stolikach wyłożone są albumy poświęcone bł. Rodzinie Ulmów (po 50 zł) i kalendarze (po 10 zł).
 14. Prosimy prenumeratorów Niedzieli o zgłoszenie prenumeraty na kolejny rok.
 15. Spotkanie oazy starszej w piątek po Mszy św.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej ... Warto spojrzeć na nowy dwumiesięcznik Gościa niedzielnego, bogato ilustrowany magazyn pt. Historia Kościoła w cenie 12 zł. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa.