III Niedziela Wielkanocna

2021-04-18

OGŁOSZENIA

1. Rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa z Ewangelii św. Jana: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie(J 6,35). Celem tych dni jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła, i w osobistym życiu wiernych. Zachęcam, aby w trwającym Tygodniu Biblijnym skorzystać z propozycji przemyskiego Dzieła Biblijnego, które przygotowało praktyczne konferencje formacyjne pt. „Od lektury do życia słowem Bożym”. Rozważania poprowadzi ks. prof. Stanisław Haręzga i będą one emitowane przez cały tydzień o godz. 19:30 na antenie Radia FARA.
  2. Msze święte w tym tygodniu o godz. 7.00 i 18.00 (za wyjątkiem piątku).
  3. W środę na Mszę św. zapraszam osoby zgłoszone do Rady Parafialnej, których nazwiska podałem w ubiegła niedzielę. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie na plebani z księdzem dziekanem i zaprzysiężenie rady parafialnej.
  4. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski i naszej parafii. Msze św. o godz. 8.00, o godz. 11.00 – uroczysta suma odpustowa i o godz. 17.00. Proszę Straż Pożarną i wszystkie grupy parafialne o pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowej. Z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  6. Bóg zapłać za utrzymanie porządku w kościele w ostatnim tygodniu. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodziny: Janusza Stacha, Andrzeja Stacha, Łucji Stach, Jacka Stacha i Mariusza Czopora.
  7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na prace remontowe w naszej parafii.
  8. W ubiegłą niedzielę zebrano też do puszki na rzecz dzieł podejmowanych przez CARITAS 1 164 PLN, a w skarbonkach wielkopostnych 637 PLN (w całej parafii). Wszystkim serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

III Niedziela Wielkanocna

2021-04-18

OGŁOSZENIA

1. Rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa z Ewangelii św. Jana: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tych dni jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła, i w osobistym życiu wiernych. Zachęcam, aby w trwającym Tygodniu Biblijnym skorzystać z propozycji przemyskiego Dzieła Biblijnego, które przygotowało praktyczne konferencje formacyjne pt. „Od lektury do życia słowem Bożym”. Rozważania poprowadzi ks. prof. Stanisław Haręzga i będą one emitowane przez cały tydzień o godz. 19:30 na antenie Radia FARA.
  2. Msze święte w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 18.00 (za wyjątkiem piątku).
  3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski i naszej parafii. Msze św. o godz. 8.00, o godz. 11.00 – uroczysta suma odpustowa i o godz. 17.00. Msze święte tylko w kościele parafialnym! Wszystkich serdecznie zapraszam do uczestnictwa w odpuście, a tych, którzy nie będą mogli przybyć, proszę o duchową łączność i modlitwę. Z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na prace remontowe w naszej parafii.
  6. W ubiegłą niedzielę zebrano też do puszki na rzecz dzieł podejmowanych przez CARITAS 1 164 PLN, a w skarbonkach wielkopostnych 637 PLN (w całej parafii). Wszystkim serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!