Oaza Młodzieżowa

„Groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz”
Jan Paweł II

Celem pracy formacyjnej Ruchu a tym samym Oazy Młodzieżowej jest kształtowanie dojrzałej postawy chrześcijańskiej poprzez pogłębianie życia modlitewnego, sakramentalnego, wchodzenie w bliski kontakt ze Słowem Bożym, kształtowanie postaw społecznych, co ma prowadzić do gotowości podjęcia posługi (diakonii) w Kościele według rozeznanego w trakcie formacji powołania.
W parafii św. Wojciecha jest to wspólnotą liczącą około 20 osób w różnym wieku; młodzież gimnazjalna i młodzież ze szkól średnich. Spotykają się w piątek po wieczornej Eucharystii. Gromadzą się na modlitwie, wspólnej zabawie, imprezach, wyjściach, wyjazdach.  Spotkania spędzają także na wspólnych rozmowach, żartach – nie brakuje im radości. Dzielą się swoimi przeżyciami, problemami, ubogacają się wzajemnie. Przygotowują się do oaz wakacyjnych.  Wspólnie poznają Boga, chcą być Jego przyjaciółmi. Starają się, by ich wiara stawała się coraz bardziej autentyczna i dążą do Idealnej Wspólnoty, której Chrystus jest fundamentem.

Opiekunem duchowym młodzieżowej wspólnoty jest Ks. Wikariusz

Jeżeli chcesz te wspólnotę poznać i dołączyć, to serdecznie zapraszamy na piątkowe spotkania po Mszy św. wieczornej.

Przyjdź, nie zwlekaj odpocznij w oazie