Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa to inaczej Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień prowadzący do obchodów Wielkanocy, czyli święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczyste msze św. w Niedzielę Palmową rozpoczynają się od obrzędu poświęcenia palm, które w tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie  a następnie procesję do kościoła. To zwyczaj upamiętnia wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Kapłan w Niedzielę Palmową ma szaty czerwone, a procesja ma charakter triumfalny.

W naszej parafii w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 miało miejsce poświęcenia palm przyniesione przez parafian. Odbyła się również procesja z palmami wokół kościoła. Następnie przedstawiciele parafii odczytali opis Męki Pana Jezusa wg. św. Jana.