Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten jest dziękczynieniem Bogu za niezliczoną liczbę osób, które w swoim ziemskim życiu kierowały się wiarą, wiernie wypełniając wolę Bożą, a teraz radują się chwałą nieba.

W naszej parafii w tym dniu o godz. 14.00 była uroczysta Msza św. podczas której wspominano nie tylko świętych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze jako święci czy błogosławieni, ale także tych wszystkich, którzy przez swoje życie osiągnęli zbawienie, lecz pozostają nieznani. Po zakończeniu Mszy św. odbyła się procesja na cmentarz podczas której oddano cześć tym wszystkich, którzy już weszli do chwały niebieskiej, polecano też modlitwie dusze wszystkich zmarłych, którzy oczekują naszej pomocy w drodze do Nieba.