Spotkanie Akcji Katolickiej w Przemyślu

W Uroczystości  Chrystusa Króla Wszechświata młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i członkowie Akcji Katolickiej z Archidiecezji Przemyskiej zebrali się w Katedrze  Przemyskiej u Matki Bożej  Jackowej aby wziąć udział w uroczystej Mszy świętej. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. ks. Arcybiskup Józef Michalik w asyście  dwóch księży biskupów, oraz około 70 kapłanów.  Tematem Homilii było zakończenie ,, Roku Wiary”,  jak  również świętowanie w przyszłym roku 20-lecia reaktywacji  Akcji Katolickiej w Polsce. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży istnieje od 1994 roku i też w przyszłym roku będzie świętować swoje ,,Lecie''.  Uroczystość uświetnił pięknie śpiewający chór i orkiestra kolejowa.  Podczas Mszy św. modlono się w intencji  Kolejarzy  - o ich zdrowie, bezpieczną pracę i o utrzymanie linii kolejowych w Polsce. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury Katedra  wypełniona była po ,, brzegi''. Na zakończenie Mszy świętej Ks. Abp. Józef Michalik pobłogosławił zebranych Najświętszym  Sakramentem . Uduchowieni szczęśliwie powracaliśmy do swoich domów.
                                                                                          Prezes Akcji Katolickiej - Krystyna Zajdel