Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to jedno z najważniejszych i najstarszych świąt maryjnych, jakie przypadają w całym roku liturgicznym. Jego początki sięgają V wieku, kiedy w ten sposób czczono wstąpienie do nieba Matki Boskiej z całą duszą i ciałem.

Uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny zwana jest także świętem Matki Boskiej Zielnej. Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w kościołach katolickich święci się zioła, kwiaty, owoce i warzywa.

W naszej parafii po kazdej Mszy św. miało miejsce błogosławieństwo i poświęcenie ziół i kwiatów. Parafianie w tym dniu modlili się również za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły oraz złożyli  ofiary na pomoc niezbędną w walce ze skutkami powodzi,  które  za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.