Dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów

Od 30 października 2023 r. w Archidiecezji Przemyskiej rozpoczęło się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci. Celebracje liturgiczne odbywają się w poszczególnych dekanatach.

W dniu dzisiejszym w naszej parafialnej świątyni miało miejsce takie dekanalne spotkanie. Na poczatku wysłuchano konferencji tematycznej  związanej z rodziną Błogosławionych Ulmów i troską o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach, którą wygłosił Ks. Grzegorz Czerwonka - Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Heluszu. Następnie było nabożenstwo różańcowe w intencji rodzin naszego dekanatu, któremu przewodniczył wikariusz naszej parafii Ks. Łukasz Mroczek. Głównym punktem uroczystości była Msza święta dziękczynną za beatyfikację pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Chudzio. W koncelebrze byli wszyscy Księża Dekanatu rzepedzkiego na czele z Księdzem Dziekanem i Księdzem Proboszczem naszej parafii. W obstawę Mszy św. włąćzyli się przedstawiciele parafii i schola. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup  przekazał relikwie Błogosłąwionej Rodziny Ulmów przedstawicielom wszystkich parafii naszego dekanatu.  Po Mszy św. wszyscy uczestniczacy w tym ważnym wydarzeniu mogli ucałować relikwie Błogosławionych Wiktorii i Jóżefa Umów z siedmiorgiem ich Dzieci.