Święto Objawienia Pańskiego

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii), zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedne z najstarszych świąt w chrześcijaństwie.

Uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele katolickim jest dniem świątecznym nakazanym. Oznacza to, że wierni są zobowiązani w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie czci Bogu.

W Kościele tego dnia święci się wodę, kadzidło i kredę, którą na drzwiach domu pisze się K + M + B + bieżący rok jest różnie interpretowany ale oznacza błogosławieństwo dla domu.

\Młodzież naszej parafi właczyła sie w pomoc misyjną. Przygotowała paczuszki z mirrą i kredą a złożone datki pzreznaczone zostaną na ten cel.

Popołudniem nasze domu odwiedzili również kolędnicy.