Liturgia Wielkiego Piątku

Wielki Piątek w Kościele katolickim jest dniem upamiętniającym mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta, tylko na zakończenie liturgii Męki Pańskiej udzielana jest Komunia święta.

W piątek od rana w naszej światyni adorowano Pana Jezusa w "Ciemnicy". O 15.00 zgromadzeni wierni uczestniczyli w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później członkowie Domowego Kościoła przeprowadzili Drogę Krzyżową. Po południu odprawiana została wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Na początku była Liturgia Słowa. Centralnym wydarzeniem liturgii była adoracja Krzyża. Ostatnią częścią była procesja do Grobu Pańskiego, gdzie na specjalnym tronie wystawiony został  Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem – symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Od tego momentu  trwała adoracja przy przygotowanym Grobie Pana Jezusa.