Oazy Wakacyjne – czas wzrostu i radości

Tegoroczne wakacje były dla naszej parafii czasem wyjątkowym. Czternaście osób – dzieci, młodzież i animatorzy – wyruszyło na rekolekcje oazowe, aby przeżyć spotkanie z Bogiem w radości wspólnoty i pięknie natury.
Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w Oazie Dzieci Bożych, gdzie przez modlitwę, zabawę i śpiew odkrywali, że są ukochanymi dziećmi Boga. Każdy dzień wypełniony był wspólną Eucharystią, spotkaniami w grupach i zabawami na świeżym powietrzu.
Młodzież przeżywała Oazę Nowej Drogi– czas pogłębiania wiary i budowania relacji z Chrystusem oraz innymi uczestnikami. Był to moment refleksji nad własnym życiem, wyborami i wartościami, które chcą realizować na co dzień.
Animatorzy posługiwali w tym roku zarówno na OND (Oazie Nowej Drogi), jak i na ODB (Oazie Dzieci Bożych), towarzysząc młodszym uczestnikom, prowadząc spotkania w grupach, modlitwy i animując wspólny czas. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci i młodzież mogły w pełni przeżyć te rekolekcje i poczuć się częścią wspólnoty.
Najstarsi uczestnicy rozpoczęli Oazę Nowego Życia I°, pierwszy stopień formacji animatora. To ważny etap przygotowania do służby innym we wspólnocie. Poprzez modlitwę, formację biblijną i doświadczenie wspólnoty uczyli się odpowiedzialności za siebie i innych.
Cała grupa wróciła do parafii pełna radości, nowych doświadczeń i przyjaźni, a także z pragnieniem, by w codziennym życiu wprowadzać w czyn to, czego nauczyli się podczas rekolekcji. Dziękujemy animatorom za ich służbę i świadectwo oraz wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą i pomocą. Niech owoce tych rekolekcji wydają się w naszej parafii przez cały rok!
Jeśli chcesz przeżyć wspaniałe wakacje, wzmocnić swoją wiarę i poznać nowych przyjaciół – już teraz zapraszamy Cię na przyszłoroczne rekolekcje oazowe!
Serdecznie zapraszamy także do naszej wspólnoty oazowej. Spotkania dla młodzieży odbywają się w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej w salce parafialnej. Przyjdź i zobacz – czekamy na Ciebie!
Małżeństwo Halina i Jnusz Krajniowie wraz z Ks. Prałatem Zbigniewem Suchym w Ośrodku Rekolekcyjnym w rzepedzi prowadzili rekolekcje tematyczne "Pokonać osamotnienie ". W rekolekcjach brało udział 23 małzeństwa nie tylko z naszej diecezji. Uczestnicy popzrez udział w tych rekolekcjcach odkrywali sens i rolę osamotnienia na drodze nawrócenia i dojrzewania w miłości Bożej.