Adwentowy Dzień Wsólnoty RŚŻ

14 grudnia członkowie Domowego Kościoła rejonu Lesko przeżywali Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Dębowcu, w Sanktuarium Matki Bożej z La Salette. Z naszej parafii w spotkaniu wzięło udział 10 osób. Uczestnikom towarzyszyli kapłani odpowiedzialni za RŚŻ w rejonie, Moderator Rejonowy RŚŻ Ks. Janusz  Łuc – Dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego w Rzepedzi i Moderator Rejonowy DK Ks. Roman Szczupak – Proboszcz Parafii św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych. Gościem spotkania był Moderator Diecezjalny RŚŻ Ks. Daniel Trojnar. Dzień Wspólnoty rozpoczęto  pochyleniem się i modlitwą przy figurze Matki Bożej Płaczącej, gdzie także Ojciec Misjonarz  przybliżył wszystkim orędzie Maryi z La Salette we Francji z 19 września 1846 roku. Zapoznał on z historią miejsca i obecności figury w Dębowcu. Następnie podczas konferencji głoszonych przez kapłanów rozważaliśmy fragment Ewangelii św. Jana mówiącej o spotkaniu Nikodema z Jezusem. Szczytowym momentem Dnia Wspólnoty była Eucharystia. Był też czas na wspólne rozmowy, dzielnie się radościami i trudnościami. Nie zabrakło wspólnego spotkania przy stole i modlitwy osobistej przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie raz jeszcze wszyscy zgromadzili się przy figurze Maryi by otrzymać błogosławieństwo kapłana. Błogosławiony czas spotkania z Jezusem, Maryją i wspólnotą RŚŻ zapewne pozwoli jeszcze lepiej przygotować się na przyjęcie Jezusa podczas zbliżających się Świąt Bozego Narodzenia.