Pasterka 2013

W Noc Wigilijną w naszej Parafii o godz. 24.00 rozpoczęto Pasterkę, by świętować narodziny Dzieciątka Jezus. Procesję na wejście rozpoczęto kolędą  „Wśród nocnej ciszy”. W świątyni przyozdobionej kolorowymi i świecącymi choinkami i tradycyjną szopką panował uroczy nastrój. Podczas Liturgii słowa licznie zgromadzeni wierni wprowadzeni zostali w wydarzenia sprzed 2 tys. lat. Podczas całej Eucharystii rozbrzmiewały donośnie kolędy. Kolędą „Bóg się rodzi” na zakończenie  polecano dobremu Bogu całą nasza parafię, Ojczyznę , pamiętając szczególnie o tych, którzy z dala od Polski spędzali tegoroczne święta. Msza św. o północy rozpoczęto czas Bożego Narodzenia, który dla większości  zapewne upłynie w rodzinnej, radosnej i przyjemnej  atmosferze.