Spotkanie Rady Diecezjalnej Instytutu AK

W sobotę 18 stycznia br. Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej i odpowiedzialni za Dekanaty z Archidiecezji Przemyskiej zebrali się w Zespole Szkół w Przysietnicy na Radę Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej . Obrady rozpoczęły się o godzinie 9.30 modlitwą i śpiewem kolęd. Następnie Prezes Akcji Katolickiej Pan Kazimierz Kryla odczytał sprawozdanie za rok pracy Zarządu, a Pan Tabiś - skarbnik sprawozdanie finansowe. Rada DIAK udzieliła Zarządowi absolutorium.
Pani Danuta Figiela omówiła program pracy dla Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej na 2014 rok. Przeszliśmy do kościoła parafialnego pw. św. Marcina w Przysietnicy gdzie o godzinie 12.00 arb. Józef Michalik Metropolita Przemyski odprawił mszę św. koncelebrowaną w asyście 21 księży . Arcybiskup wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Po mszy świętej wróciliśmy do Hali sportowej Zespołu Szkół aby uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym i agapie. W tym radosnym czasie Narodzenia Pana Jezusa śpiewom kolęd nie było końca.
                                                                                                                                                                                                                                                                                   Krystyna Zajdel