Kongres Katolików Świeckich - zapraszamy do odsłuchania

W sobotę przedstawiciele naszej parafii: Prezes POAK Krystyna Zajdel, Adam Zarzyczny i Halina i Janusz Krajnikowie uczestniczyli w Kongresie Katolików Świeckich w Przemyślu.  Kongres rozpoczął się Mszą św. w Archikatedrze Przemyskiej, której przewodniczył ks. abp Józef Michalik. Pasterz naszej Archidiecezji wygłosił homilię do licznie zgromadzonych członków różnych ruchów i wspólnot Archidiecezji Przemyskiej, przedstawicieli  sejmu i władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Wśród gości znaleźli się ks. prof Dariusz Oko oraz redaktor tygodnika „W sieci” Jacek Karnowski. Po Mszy wygłosili oni referaty: ks. Profesor analizował ruch gender na świecie i w Polsce, a p. Redaktor podpowiadał, jak mówić dzisiaj – także publicznie – o wierze i Kościele. Po krótkiej przerwie uczestnicy spotkali się z prelegentami na panelach dyskusyjnych w Wyższym Seminarium Duchownym oraz w Domu Katolickim “Roma”.

Warto posłuchać :

Homilia Ks. Abp. Józefa Michalika

Referat Ks. prof. Dariusza Oko „O ideologii gender”

Referat red. Jacka Karnowskiego „Jak mówić o wierze i Kościele”