9. rocznica śmierci Jana Pawła II w naszej parafii

Dzisiaj obchodzono  9. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Jego pontyfikat wywarł ogromny wpływ na losy Kościoła i świata. Postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. 1 maja 2011 roku w Rzymie odbyła się uroczystość beatyfikacji papieża Polaka. Natomiast 27 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II.

W naszej parafii również pamiętano o tym wydarzeniu. 2 kwietnia podczas Mszy św. wieczornej za przyczyną Bł. Jana Pawła II i polecano indywidualne potrzeby każdego z nas. Młodzież i nauczyciele Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie z tej okazji przygotowali w Kościele wystawę pamiątek związanych z Patronem. Na szczególną uwagę zasługują literackie i plastyczne prace uczniów pisane niejednokrotnie sercem. Każdy z nas ma możliwość zapoznania się z nimi i wyrażenie swoim słowem wdzięczności Wielkiemu Polakowi poprzez wpis do Księgi Pamiątkowej.

O godz. 20.00  przedstawiciele naszej parafii na czele z pocztem sztandarowym naszego Gimnazjum uczestniczyli w czuwaniu modlitewnym na Plac Obrońców Węzła Kolejowego w Zagórzu  przy obelisku upamiętniającym pobyt Ks. Karola Wojtyły w Zagórzu.

Wykorzystajmy każdą okazję spotkania z naszym Rodakiem, chociażby z wdzięczności za to, że większość z nas należy do Pokolenia Jana Pawła II.