Wizyta przedszkolaków w kościele

We czwartek – 3 kwietnia 2014 r. – przedszkolaki z Przedszkola w Tarnawie Dolnej i z Przedszkola w Zagórzu wzięły udział w wyjątkowej wycieczce – mianowicie odwiedziły Kościół Parafialny pod wezwaniem Św. Wojciecha w Tarnawie Górnej. Było to możliwe dzięki uprzejmości Księdza Prałata Jana Krupińskiego, który w naszych przedszkolach uczy dzieci religii. Ks. Jan opowiedział o najważniejszych miejscach naszej świątyni i pokazał je z bliska. Były to: tabernakulum, ołtarz główny oraz ołtarze naw bocznych, stacje Drogi Krzyżowej, chór, monstrancje i przedmioty służące do sprawowania Eucharystii . Nasz szacowny przewodnik nie zapomniał również o zakrystii, która wzbudziła największe zainteresowanie, a szczególnie znajdujące się w niej liczne szafy, półki i szuflady. Ksiądz zwrócił również uwagę na zachowanie się w kościele oraz podczas przechodzenia przed tabernakulum. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały księdza, który w nagrodę przygotował dla nich pełne worki cukierków.

Op. Karolina Rokicka