Tradycje Niedzieli Palmowej

Wielkimi krokami zbliża się późniejsza niż zwykle tegoroczna Wielkanoc. Zaledwie dzień dzieli nas od triumfu Niedzieli Palmowej. Zgodnie z tradycją wybierzemy się do kościoła z pieknymi palmami kupionymi lub wykonanymi samodzielnie. Tradycyjnie już od kilkunastu lat uczniowie szkoły włączają się w tradycje związane z Niedzielą Palmową wykonując wielką palmę. W wiekszości dzieci klas młodszych robią wraz ze swymi rodzicami kwiaty z bibuły. Nastepnie z wychowawcami ozdabiają palmę kwiatami i zieleniną. W przeddzień Niedzieli Palmowej niosą ją uroczyście do Kościoła. Jest to nie lada wysiłek. Palma ma ponad 6 m długości.W tym roku dopełnieniem wyjścia było spotkanie z Janem Pawłem II. Dzieci mogły obejrzeć w kościele wystawę przygotowaną przez młodzież Gimnazjum z okazji zbliżającej się Kanonizacji Wielkiego Polaka. Wpisali się również do wystawionej Ksiegi Pamiątkowej. Takie doświadczenia zapewne pozostanie w pamięci dzieci a uwiata w klasie palma przypomni o wydarzeniach sprzed dwóch tysiecy lat.