Uroczystości ku czci Andrzeja Boboli w Stachocinie

Już  XIX raz 18 maja 2014 roku  członkowie Akcji Katolickiej z Archidiecezji Przemyskiej  i po raz pierwszy  członkowie Rycerstwa Niepokalanej  spotkaliśmy się u Świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie żeby złożyć dziękczynienie za kanonizację świętego Jana Pawła II , oraz jubileusz 50-lecia Kapłana J.E Arcybiskupa Józefa Michalika Metropolity przemyskiego.
O godzinie 10 rozpoczęła się Droga Krzyżowa której rozważania poszczególnych stacji czytał ks.  Infułat z Sanoka Feliks Kwaśny. Relikwie św. Andrzeja trzymali  na ramionach przed Kaplicą członkowie Akcji Kalickiej z całej Diecezji Przemyskiej i członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Odmówiliśmy Litanię do św. Andrzeja Boboli i 10- tek różańca  św. Młodzież ze Strachociny przedstawiła spektakl słowno-muzyczny by uczcić jubileusz księdza arb Józefa Michalika. Msza św. koncelebrowana rozpoczęła się o godz. 12, odprawiana była po łacinie przez księdza Kardynała z Włoch Paula Cordesa, w asyście ks. arb Józefa Michalika, ks. bp Zygmunta Repmunta z Zielonej Góry  ks. bp Adama Szala, ks. bp Stanisława Jamrozka , oraz koncelebrowało ponad 40 księży. Homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik. Naszą parafię reprezentował ks. dziekan Jan Krupiński oraz parafianie Kazimiera Bądkowska , Danuta Ścieranka, Krystyna Zajdel, Stanisław Kabala . Mogliśmy  jechać dzięki uprzejmości Pana Adama Zarzycznego. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do swoich rodzin.
                                                                                                                                                                                                                                                                                               KrystynaZajdel