Wybory w szeregach Akcji Katolickiej

Akcja Katolicka w Archidiecezji Przemyskiej jest w 298 parafiach i liczy 4046 członków czynnych i 550 wspierających. W sobotę 28 czerwca br. Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej  zebrali się w Katedrze u Matki Bożej Jackowej gdzie o 9.30 Ks. Prałat Józef Niżnik asystent AK rozpoczął mszę św. i wygłosił okolicznościowe kazanie. Około godz. 11.00 zebraliśmy się w Kinie ,, Roma'' aby dokonać wyboru nowego Prezesa AK  , Zarządu , Komisji Rewizyjnej oraz Delegata do Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. W tajnym głosowaniu nowym Prezesem została Pani Danuta Figiela ze Świętoniowej. 193 członków Akcji Katolickiej  również w tajnym głosowaniu wybrało nowy Zarząd, Delegata do KIAK  oraz Komisję Rewizyjną. Pan Prezes Kryla zdał sprawozdanie ze swej 10 letniej działalności i przekazał ,, władzę ' ' Pani Danusi. Po modlitwie i błogosławieństwie wróciliśmy do swoich rodzin.

opr.  Krystyna Zajdel