Oaza Rodzin w Tarnawie

W dniach 15 – 31 lipca gościliśmy w naszej parafii rodziny Domowego Kościoła które przeżywały swoje rekolekcje wakacyjne w ramach formacji Ruchu Światło – Życie. Rekolekcje trwały 15 dni, a lokum była miejscowa szkoła. Wspólnotę oazową tworzyły rodziny z Bydgoszczy, Gdańska, Włocławka, okolic Lichenia, Wrocławia, Przemyśla, Jarosławia, Albigowej, Leska i Zahutynia. Rekolekcje prowadził Ks. Prałat Zbigniew Suchy  z Ks. Łukaszem Mroczkiem a pomagali im Dk. Jacek, S. Aneta, animatorzy, młodzież  i panie w kuchni. Na całością czuwali Halina i Janusz Krajnikowie. Szczególnym spotkaniem każdego dnia była Eucharystia, którą przeżywano w kościele parafialnym. W ramach rekolekcji uczestnicy mieli możliwość poznać osobliwości naszej Małej Ojczyzny. Były wyjazdy do Ustrzyk Górnych, Myczkowiec, Zagórza, Komańczy,  Dukli, Soliny, Polańczyka, Sanoka. Każdy poprzez modlitwę, nabożeństwa i adoracje mógł doświadczyć bliskości Boga i umocnić się duchowo. Bogactwem były spotkania z ciekawymi ludźmi. Otwartość, życzliwość i dobroć mieszkańców Tarnawy, Dyrektorów szkół i Proboszcza Parafii Ks. Prałata Jana Krupińskiego zapisała się na trwałe w sercach prowadzących i uczestników.