Wielki Odpust Kalwaryjski

W dniach 11 – 15 sierpnia w Sanktuarium Matki Boskiej w Kalwarii Pacławskiej odbył się Wielki Odpust Kalwaryjski.  Ta mała, niepozorna, lecz czarująca miejscowość położona tuż przy granicy z Ukrainą gromadzi w tych dniach rzesze wiernych czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej.  Kalwaryjskie wzgórze, otoczona piękną przyrodą stanowi doskonałe miejsce spotkania Boga z człowiekiem. Sanktuarium, które nie ogranicza się tylko do świątyni i klasztoru, ale rozciąga się na okoliczne wzgórza i doliny, łąki i lasy, i w swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazwane Jerozolimą Wschodu, ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, zwane Jasną Górą Podkarpacia.

W tym roku, 12 sierpnia na Kalwarię udała się kilkudziesięciu osobowa grupa czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej z naszej parafii. Wraz z opiekunem  duchowym dziękowano i wypraszano potrzebne łaski. Wśród pątników byli również parafianie, którzy  wytrwale uczestniczą rokrocznie w kolejnych dniach Wielkiego Odpustu podążając „dróżkami” Jezusa i Maryi.  Pobyt na Kalwarii pięknie wpisuje się w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej i pomaga ciągle na nowo odkrywać tajemnice naszej wiary.

(więcej na stronie przemyska.pl/radiofara/)