Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzisiejsza Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - miała charakter bardzo radosny. Wspominaliśmy  wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół dziś wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

W naszej parafii po Mszy św. o godz. 14.00 wierni udali się z procesją na miejscowy  cmentarz. W drodze pod przewodnictwem naszych kapłanów polecano w modlitwie  tych wszystkich  którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Zarówno Dzień  Wszystkich Świętych, jak też Dzień Zaduszny jest czasem kiedy można uzyskać odpust zupełny pod warunkiem pobożnego nawiedzenia kościoła lub kaplicy, odmówienia "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga", dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. i Komunii św. W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.