Misterium Męki Pańskiej

W dniu 21 marca 2008 r. w Wielki Piątek nasza Parafia przeżywała podczas Triduum Paschalnego niezwykły występ. Przeżycia związane z Męką Pana Jezusa w formie Misterium Męki Pańskiej, były przedstawione za pomocą pięknej pantonimy wykonaniu pochodzących z naszej Parafii uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej. Całością kierowali: ks. Krzysztofa Żołyniak, Pani Maria Obal i Pan Bogdan Nycz.

Było to wyjątkowe i wzruszające przeżycie. Uczniowie bardzo realistycznie odegrali swoje role, co z kolei przełożyło się na bardzo niebywały odbiór spektaklu. Wśród widzów można było zauważyć niejedną łzę spływającą po policzku. Wszyscy z dużym napięciem i powagą oglądali kolejne sceny drogi krzyżowej, następnie śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

Gratulujemy tego sukcesu tak młodym wykonawcom jak i ich opiekunom. Warto było się trudzić na próbach, aby dopracować ten występ do perfekcji. Niech uznanie widzów tego wydarzenia stanie się dla  Was szczególnym dopingiem do kolejnych wyzwań i zamierzeń artystycznych.

HiJK