Apel Niepodległości w Szkole Podstawowej
W dniu 13 listopada w SP w Tarnawie Dolnej odbył się uroczysty Apel z okazji 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W pierwszej części P. Dyr. Joanna Rudy nawiązała do historycznych wydarzeń z przed lat i wprowadziła tematycznie do apelu. Następnie Prezes Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość – Tarnawa” P. Janusz Krajnik zrelacjonował przebieg i zaprezentował rozstrzygnięcia Konkursu związanego z oddanym do uzytku „Szlakiem Ku Pamięci”.
Konkurs nie określał podziału na kategorie zbiorów oraz na kategorie wiekowe. W Konkursie wzięło udział 17 osób w tym najwięcej bo aż 14 ze SP w Tarnawie Dolnej.
W zaprezentowanych zbiorach znalazły się: stare dokumenty, fotografie, obrazy, dyplomy, świadectwa i odznaczenia, jak również przedmioty codziennego użytku z dawnych lat związane bezpośrednio z historią i przeszłością obu naszych miejscowości i ich mieszkańców. Wg Komisji Konkursowej wszystkie zaprezentowane zbiory są ciekawe i warte wyróżnienia. Ich wartość historyczna jest różna, jednak organizatorom konkursu chodziło o to, aby zwrócić dzieciom, młodzieży i dorosłym uwagę na to że są one bezcenne dla ich posiadaczy i że warto je przechowywać dla następnych pokoleń. Prace te zostały wystawione w Domu Ludowym podczas uroczystego otwarcia "Szlaku Ku Pamięci w dniu 25 października, następnie wystawka trafiła do Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, a obecnie została zaprezentowana w tarnawskim Gimnazjum.
Decyzja Komisji Konkursowej wszystkie prace zostały WYRÓŻNIONE, a uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody w postaci albumów fotograficznych oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez P. Dyrektor Joanne Rudy oraz Prezesa Stowarzyszenia Janusza Krajnika.
A oto lista nagrodzonych uczniów SP w Tarnawie Dolnej:
- Adamkiewicz Weronika
- Baczyńska Wiktoria
- Chmura Natalia
- Marcinik Anita
- Koszut Aleksandra
- Koszut Julia
- Faka Patryk
- Koszut Jan
- Kozyra Krystian
- Lesiak Dawid
- Ogarek Artur
- Ogarek Kamil
- Ogarek Miłosz
- Zarzyczny Bartłomiej
Ponadto przyznano jeszcze 2 nagrody rodzinne - gry integracyjne(za największe zaangażowanie w konkursie) dla rodziny: Koszut i Ogarek.
W drugiej części w tematycznym montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie Klasy IV pod kierownictwem wychowawcy P. Mariusza Kluczyńskiego. Montaż nawiązywał do wydarzeń z okresu walki o niepodległość oraz do momentu ustanowienia na nowo państwa polskiego i stanowił swoistą lekcję historii w szczególności dla młodszych kolegów szkolnych.