Spotkanie mikołajkowo - świąteczne w Krośnie

10 grudnia uczniowie klasy III pod opieką wychowawcy , Ks. Janusza Łuca i jednej z mam wybrali się do Krosna. Celem wyjazdu było spotkanie mikołajkowo – świąteczne z dziećmi – podopiecznymi Ośrodka Opiekuńczego „Oratorium Twój Dom” prowadzonego przez Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza w Krośnie.

Wyjazd wzbogacono o poznania atrakcji Krosna.  Jedną z nich było Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie uczniowie poznali historię produkcji szkła w Krośnie. Obejrzeli na żywo pracę hutników i szklane „cudeńka”. Zapoznani zostali z podstawowymi technikami malowania na szkle, gruntowania, grawerowania i zastosowania szkła w różnych dziedzinach życia. Samodzielnie wykonali pamiątkowy szklany medal. Uczestniczyli w warsztatach własnoręcznego zdobienia bombki choinkowej, która zawiśnie w tym roku na domowej choince. Po krótkim spacerze po krośnieńskim Rynku udali się do Oratorium, gdzie zostali mile przywitani przez Księdza Dyrektora, wychowawców i dzieci. Podczas spotkania dzieci z klasy III w przedstawiły scenkę „Król i jaskółka”, której motywem przewodnim było dzielenie się dobrocią z innymi. Nie były to tylko słowa. Dzieci ofiarowały podopiecznym ośrodka zebrane w szkole zabawki, gry i książeczki. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Były zabawy integracyjne, zabawy z pokazywaniem i piosenki, które inicjował Ks. Janusz. Uczestnicy spotkania na pamiątkę przekazali sobie własnoręcznie podpisane baloniki. Miłym akcentem był poczęstunek i słodycze dla dzieci z naszej szkoły. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy III udali się do kaplicy, gdzie po krótkiej modlitwie kleryk przekazał informacje na temat działalności placówki. Ostatnim punktem pobytu w Krośnie był seans filmowy w Kinie „Sokół”. Dzieci obejrzały wchodzący na ekrany kin film „Uwolnić Mikołaja”.

Atrakcyjny pobyt w Krośnie na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i pozytywnie wpłynie na integrację uczniów, wzajemne więzi i relacje z innymi, głównie przez umiejętność dzielenia się i niesienia pomocy potrzebującym co stanowi założenia realizowanego w szkole projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.