Rada DIAK

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Grodziska Dolnego zaprosił Prezesów i odpowiedzialnych za Archiprezbiteraty z Archidiecezji Przemyskiej na Radę Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. 19 stycznia Prezes POAK udała się w daleką podróż do Grodziska Dolnego. Obrady rozpoczęły się o 9.30 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Prezes DIAK Kazimierz Kryla przedstawił sprawozdanie z działalności Akcji Katolickiej za rok 2012, a skarbnik DIAK - sprawozdanie finansowe i plan budżetowy na 2013 r. Rada DIAK udzieliła Zarządowi absolutorium. Vice-prezes Danuta Figiela omówiła program pracy dla POAK na 2013 r. Następnie uczestnicy udali się do miejscowego kościoła pw. św. Barbary w Grodzisku Dolnym na Mszę św. koncelebrowaną przez około 30 kapłanów. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. abp. Józef Michalik - Metropolita Przemyski. Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe, kolędowanie i agapa. Nieco zmęczeni ale zadowoleni wracano do swoich rodzin.

Krystyna Zajdel