II Kongres Akcji Katolickiej

Czwarte  spotkanie II Kongresu Akcji Katolickiej w Archidiecezji Przemyskiej odbyło się 13 kwietnia w Krośnieńskiej Farze pw. Trójcy Przenajświętszej. O godz. 10.00 odmówiliśmy część Różańca św. pół godziny później rozpoczęła się Eucharystia którą odprawił Archiprezbiter Krośnieński ks. Prałat Kazimierz Kaczor w asyście 37 księży Asystentów AK.  Homilię wygłosił ks. prałat Józef Niżnik - Asystent Diecezjalny AK. Następnie wraz z orkiestrą dętą z Iskrzyni , flagami , pieśniami kościelnymi i patriotycznymi przeszliśmy ulicami Krosna pod pomnik Błogosławionego Jana Pawła II,  gdzie odmówiliśmy Litanię do Błogosławionego . Następnie udaliśmy się do biurowca Starostwa na ciepły posiłek, a w dalszej części programu w sali kina w skupieniu wysłuchaliśmy wierszy o Matce Boskiej Murkowej autorstwa Członkini AK z Rymanowa. Przemiennie śpiewał chór z Lubatowej. Ks. dr. hab. Wacław Siwak przypomniał nam I Kongres Akcji Katolickiej  sprzed 10 lat, a ks. Krzysztof Rzepka mówił na temat ,, Media pomocą w przekazywaniu wiary'' . Piąte i ostatnie spotkanie II Kongresu AK odbędzie się 11 maja w Strachocinie połączone z poświęceniem nowo wybudowanej Drogi Krzyżowej i 25 - lecia rozpoczęcia kultu objawień św. Andrzeja Boboli na które  serdecznie zapraszamy.

Krystyna Zajdel