Pielgrzymka do Lichenia

10-11 czerwca grupa naszych parafian wraz z wikariuszem  ks. Marcinem Padowskim  pielgrzymowała do stóp Matki Bożej Licheńskiej. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęliśmy wczesnym rankiem. Pierwszym przystankiem  było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Po Eucharystii każdy z nas pokłonił się relikwiom św. Siostry Faustyny. Następnie udaliśmy się w dalszą drogę. Kolejnym przystankiem był Kalisz, a w nim Sanktuarium św. Józefa.  Przy Cudownym Obrazie Świętej Rodziny, Opiekunowi Rodzin zawierzaliśmy  nas samych i rodziny naszej parafii. W godzinach wieczornych dotarliśmy do Lichenia, gdzie zakwaterowani zostaliśmy w Domu Pielgrzyma „Betania”. W godzinie Apelu Jasnogórskiego mieliśmy możliwość uczestnictwa w Procesji Światła.  Kolejny dzień rozpoczęliśmy Mszą św. przy Cudownym Obrazie Matki Bożej Licheńskiej. Później z pomocą przewodnika poznawaliśmy historię Objawień, ciekawe miejsca znajdujące się na terenie Sanktuarium oraz podziwialiśmy piękno i kunszt okazałej Bazyliki. Zwieńczeniem naszego pielgrzymowania była Droga Krzyżowa  w Lesie Grąblińskim. Wdzięczni Bogu za dar pielgrzymowania i bezpieczną podróż wracaliśmy do naszych domów, by móc podzielić się wrażeniami z najbliższymi.

HK