Misyjne Kolędowanie 2015

Tradycją Gimnazjum im. Jana Pawła II stało się Misyjne Kolędowanie. Już po raz drugi w budynku szkoły zgromadzili się parafianie by wysłuchać kolęd i pastorałek w  wykonaniu dzieci i młodzieży. Na wstępie Pan Dyrektor serdecznie powitał zebranych, a wśród nich Gospodarza parafii Ks. Prałata Jana Krupińskiego. Następnie inicjatorka akcji P. Maria Obal wyjaśniła co jest głównym celem spotkania. Podziękowała za dotychczasową otwartość na pomoc ludności z krajów misyjnych i prosiła o dalsze wsparcie potrzebującym. Kolędowanie rozpoczęły dzieci ze scholi parafialnej prowadzonej przez Klaudię, Natalię i Pawła. Później były jasełka w  wykonaniu uczniów klasy II pod kierunkiem P. Teresy Furdak. Pięknie zaprezentowały się również dzieci z naszego przedszkola, które pod okiem swoich wychowawców P. Ani i P. Kasi wykonały kilka pastorałek. Na zakończenie wystąpiła młodzież z Gimnazjum śpiewając piosenki o tematyce świątecznej. Występy dzieci i młodzieży nagradzane zostały gromkimi brawami, a tak liczna obecność mieszkańców świadczy zapewne o tym, że warto organizować tego typu spotkania.