Rekolekcje dla Prezesów POAK

Co roku prezesi Akcji Katolickiej z Archidiecezji przemyskiej spotykają się na dwudniowych rekolekcjach u św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. W dniach 10 - 11 styczeń br. roku wzięłam udział wraz z  70 prezesami w tych rekolekcjach. W skupieniu wysłuchaliśmy 7 katechez . Głównym tematem było hasło ,, Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię''. Ks. Prałat Józef Niżnik jak zwykle bardzo dobrze zaplanował  rekolekcje -  była Msza św.,  Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec. W  sanktuarium św.  Andrzeja Boboli adorowaliśmy krzyż. Po indywidualnej modlitwie podchodziliśmy na kolanach do krzyża, a do płonącego kaganka wrzucaliśmy ziarenka kadzidła żeby dym dotarł do ,nieba'' i Bóg wysłuchał naszych próśb. Było spotkanie z naczelną  prezes AK Panią  Danutą Figiela , która omówiła bieżące sprawy AK. Następnie oglądaliśmy  film o tematyce religijnej, a po Apelu Jasnogórskim udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy odśpiewaniem Godzinek do Matki Bożej, wysłuchaliśmy dwóch konferencji, a po uczestnictwie we Mszy św. w kościele mieliśmy nabożeństwo ku czci św.  Andrzeja Boboli wraz z ucałowaniem relikwii . Na koniec pamiątkowa fotografia całej grupy, wspólny posiłek.  Zadowoleni i uduchowienie wróciliśmy do swoich rodzin.

Krystyna Zajdel