Odpust ku czci św. Wojciecha

23 kwietnia w uroczystość Św. Wojciecha nasza Parafia obchodziła Święto swojego Patrona. W uroczystej Mszy św. uczestniczyli nie tylko parafianie ale też różni goście. Mszy św. , jak co roku przewodniczy specjalnie zaproszony Gość. Tegorocznej Mszy św. odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Pasterz Kościoła lwowskiego Ks. Biskup Leon Mały. W swym słowie nawiązał do sylwetki Św. Wojciecha i przeżywanego aktualnie Roku Wiary. Ks. Biskup przybył do naszej parafii wraz ze znanym nam O. Sławomirem Zielińskim – franciszkaninem, pracującym we Lwowie. Uroczystą Eucharystię zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. Wojciecha.

W dzień odpustu św. Wojciecha-  Patrona Polski i naszej Parafii członkowie AK z parafii Rzepedź, Łukowe i Tarnawy zebrali się  przed wieczorną Mszą św., by modlić się w intencji Jego Ekscelencji Ks. Abp Józefa Michalika dziękując Najwyższemu Bogu za 20 lat posługi w Archidiecezji Przemyskiej. W tej intencji przy wystawionym Najświętszym Sakramencie ofiarując część chwalebną Różańca św. modlono sie za przyczyną Matki Najświętszej o zdrowie i opiekę Bożą dla Ks. Arcybiskupa na dalszą Jego posługę.

K. Zajdel

JK