Przyjąć dziecko z ufnością - jak Maryja

25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia.

Dzień Świętości Życia jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II. W tekście encykliki „Evangelium vitae” czytamy, że podstawowym jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to dla wielu czasrozpoczecia 9-miesięcznej Duchowej Adopcji dziecka Poczętego.

Czym jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego?

Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy. W sposób uroczysty można ją rozpocząć w dniu Zwiastowania Pańskiego, czyli zazwyczaj 25 marca. Koniec modlitw przypada wtedy na dzień Bożego Narodzenia. Jednak można ja rozpocząć w dowolnej chwili i zakończyć po 9-ciu miesiącach.

W praktyce dzieło opiera się na codziennym odmawianiu konkretnej modlitwy i dziesiątki Różańca. Dobrowolnie można podejmować dodatkowe ofiary: więcej modlitwy, post, walkę ze słabościami. Dzieła Duchowej Adopcji może podjąć się każdy: osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni i kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci powinny ją podejmować pod opieką rodziców lub opiekunów. Szczególnie zalecana jest osobom, które dokonały aborcji.

Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, (ja, ....................) postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia .................... w Święto / Uroczystość .................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Postanawiam:

- odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego

- codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca

- przyjąć nadto (nieobowiązkowo) postanowienia:

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Opr. JK

Świadectwo: W tym roku przystępuję do tego Dzieła po raz 11-ty. Czuję się cudownie mając świadomość, że dzięki mojej modlitwie ocalone zostało 10-cioro dzieci. Ich imiona i miejsce pobytu znane są Naszemu Stwórcy. Mam nadzieję spotkać się z moimi dziećmi w Domu Naszego Ojca. Zachęcam dołącz i Ty do walki o obronę życia niewinnych istot. Janusz

Zobacz film „Cud Życia”: http://www.parafiajelen.pl/cudzycia.htm