Niedziela Pamowa

Dzisiejsza Niedziela Palmowa w naszej parafii zapisze się na dłużej w pamięci dzieci śpiewających w scholi. Otóż dzięki sprzedaży kartek świątecznych i ofiarności ludzi mogli dzisiaj założyć nowe stroje liturgiczne. Na początku Mszy św. Ks. Proboszcz poświęcił nowe pelerynki, które starsza młodzież  założyła  dzieciom. Następnie zgodnie  z tradycją dzieci poświęciły palmy i  wysłuchały odczytanej Męki Pana Jezusa. Biorąc udział w Eucharystii ubogaciły ją swoim śpiewem. Po nabożeństwie Gorzkich Żali dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Księdzem Proboszczem, który za każdym razem  duchowo wspiera działania scholi.

Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci ubranych w piękne stroje liturgiczne jest możliwy dzięki parafianom Tarnawy i Olchowej,  którzy nie szczędzili złotówek na zakup kartek świątecznych. Dziękujemy rodzicom i ministrantom za pomoc w sprzedaży kartek.  Pomoc w zakupie strojów okazał również Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”. Organizacje te dzięki sprzedaży Kalendarzy, gazetki „Echo parafialne” i organizację Parafiady dofinansowują działania w których biorą udział dzieci naszej parafii. Nie zabrakło również ludzi ofiarnego serca, którzy w różny sposób wspomagali to dzieło. Niech radość dzieci będzie nagrodą za szczodrość serca a Bóg chwalony w pieśniach dzieci każdemu Błogosławi.