Wielki Czwartek - Dzień Kapłański

Liturgią Wielkiego Czwartku, rozpoczęliśmy uroczyste obchody Triduum Paschalnego, podczas którego będziemy wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Liturgia dzisiejszego dnia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa.

Wielki Czwartek jest szczególnym świętem kapłanów. Rankiem, jeszcze przed wieczornym rozpoczęciem Triduum Paschalnego, miała miejsce Msza św. We wszystkich kościołach katedralnych, min. w Przemyślu biskupi diecezjalni wraz z kapłanami odprawiają Mszę św. Krzyżma, w której uczestniczył również nasz Ksiądz Proboszcz. Podczas niej biskup poświęcił oleje (chorych i krzyżmo), które przez cały rok posłużą przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich, namaszczenia chorych. Kapłani koncelebrujący Mszę św. wraz ze swoim biskupem odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.
Natomiast wieczorem parafianie zgromadzili się na Mszy Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła Triduum Paschalne. Miała ona bardzo uroczysty charakter. Była dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego, które w homilii zebranym przybliżył Ksiądz Józef Watras. W obstawę Mszy św. włączyli się dorośli, czytając czytania mszalne a młodzież uświetniła Eucharystię swoim śpiewem. Na zakończenie dzieci złożyły kapłanom życzenia a młodzież zadedykowała piękną pieśń.
Po Mszy św. w procesji przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, gdzie  rozpoczęła się adoracja.

W związku z 10 rocznicą śmierci Jana Pawła II parafianie modlili się przy Relikwiach Świętego.