Rezurekcja

Wielkanoc jest pierwszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. W naszej parafii rozpoczęliśmy ją Prcesją Rezurekcyjną ze Zmartwychwstałym Chrystusem. W procesji obok Hostii w monstrancji niesiony był krzyż procesyjny ozdobiony czerwoną stułą oraz figurka Jezusa Zmartwychwstałego. Procesję zakończono uroczystym Te Deum. Nastepnie odprawiona została Msza św. podczas której Słowo Boże wygłosił Proboszcz parafii Ks.Jan Krupiński. Podkreślił on aby każdy z nas ciesząc się ze Zmartwychwstania Chrystusa pozostał w bliskosci z Nim nie tylko przez Święta. Podziękował również wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie Triduum Paschalnego i złożył świąteczne życzenia dla parafian i przybyłych gości. Podobnie jak poprzednich dniach w Liturgię słowa właczyli się dorośli, a śpiew przygotowała schola młodzieżowa, która dla podkreślenia faktu Zmartwychwstania zaśpiewała radosne "Zmartwychwstał Pan". Na zakończenie Ks.Józef udzielił pasterskiego Błogosławieństwa z uroczystym "Alleluja".