Zwycięstwo dla SP Tarnawa

Reprezentacje 18 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w V Młodzieżowej Paradzie Niepodległości, która odbyła się na sanockim Rynku.

Młodzi ludzie przedstawiali swoją wizję wybranego fragmentu z dziejów Polski. Paradzie towarzyszył konkurs na najatrakcyjniejsze historyczne widowisko. Uczniowie i ich opiekunowie wykazali się, jak zwykle, ogromną kreatywnością. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów palmę pierwszeństwa zdobyła SP w Tarnawie Dolnej, przed Zespołem Szkół w Trepczy i SP nr 2.

Po zakończeniu inscenizacji pochód rycerzy, powstańców, żołnierzy, bojowników przeszedł ulicami Sanoka: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza i Zamkową , by pod pomnikiem „Synom Ziemi sanockiej” złożyć kwiaty.

opr. HK