Dalsze prace remontowe kościoła

REMONT KOŚCIOŁA CZ.2

Od 2-ch tygodni trwają prace remontowe kościoła.  Od ostatniej relacji wykonano: wylewkę w "starej" zakrystii, wylewkę w prezbiterium, wylewki stopni przy bocznych ołtarzach oraz zdemontowano dużą część dotychczasowej posadzki. Jednocześnie dzieki pomocy druchów z OSP TD i TG oraz innych osób, zdemontowano i wyniesiono wszystkie ławki(ławki przewieziono do sali Domu Ludowego w Tarnawie Dolnej, a podesty złożono i zakryto folią pod dzwonnicą na zewnatrz kościoła), uporzadkowano i wyniesiono całe wyposażenie pomieszczenia pod dzwonnicą. W tym tygodniu planuje się wykonanie zabezpieczeń pęknięć starej wylewki oraz wykonanie tzw. szlichty z kleju na całości posadzki kościoła zatapiając w niej siatkę wzmacniającą posadzkę.

Nastał czas trudnych warunków w kościele, bo podczas Mszy św. będzie problem z miejscami siedzącymi(pozostały tylko ławki bez oparcia) - trzeba sobie tylko na pocieszenie powiedzieć co przeżywali nasi przodkowie budując kościół - przeciez też od razu nie mieli posadzki i dzielnie znieśli trudne warunki zachowując co najważniejsze WIARĘ

Rel. i fot. JK