Uroczystość NMP Królowej Polski

Dziś uroczystość NMP Królowej Polski. To jedno z największych świąt maryjnych w Polsce. Tytuł Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  pojawił się po potopie szwedzkim i obronie Jasnej Góry. Od tego czasu wszystkie przełomowe wydarzenia z historii kraju polecano wstawiennictwu Maryi. W tym dniu w naszej parafii podczas Mszy św. o godz.12.00 modlono się w intencjach Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnawy Górnej i Dolnej. Mszy św. Przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Janusz Łuc – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi. Trzeci maja to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości z tej okazji odbywały się w Zagórzu.

HK