Wspominamy - Jubileusz 30 - lecia Szkoły Podstawowej

Nowy rok szkolny 2015/2016 w placówkach oświatowych naszej parafii został rozpoczęty. Uroczystość tym razem miała szczególny wymiar w szkole podstawowej, gdyż 2 września minie 30 lat od rozpoczęcia pracy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Tarnawie Dolnej. Jubileusz rozpoczęto Msza św., której przewodniczył Proboszcz Parafii Ks. Jan Krupiński, w koncelebrze z Ks. wikariuszem Grzegorzem Lęcznarem i  Ks. Januszem Łucem, który wygłosił Sowo Boże. Udział w Eucharystii wzięli zaproszeni na tę okoliczność goście, w osobach przedstawicieli wład samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy w Zagórzu, byłych dyrektorów, emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi. We Mszy uczestniczyli również licznie zgromadzeni rodzice i dzieci. Po wspólnej modlitwie w Kościele wszyscy udali się do szkoły. Tam wysłuchali przygotowaną na tę okoliczność część artystyczną. Były wiersze, piosenki, wspomnienia i podziękowania. szczególne podziękowania kierowano w stronę pomysłodawcy i inicjatora budowy szkoły P. Stanisława Błażowskiego, Dziękowano również przedstawicielom organu prowadzacego szkołę i tym wszystkim, którym na sercu przez 30 lat leżało dobro szkoły i dzieci. Po części oficjalnej zaproszono gości na poczęstunek podczas którego nie brakowało miłych wspomnień i płynących z serca słów podziękowania.

Dzień ten zapewne na długo zapisze się w pamięci kolejnego pokolenia - uczniów urodzonych już w XXI wieku.