Spotkanie Akcji Katolickiej w Strachocinie

23 sierpnia tego roku odbyło się spotkanie u św. Andrzeja Boboli w Strachocinie . Na godz.  9.30 przybyli - Zarząd Diecezjalny , odpowiedzialni za pracę w dekanatach, prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej wszyscy z całej archidiecezji przemyskiej, jak również przybył były prezes Zarządu DIAK a obecnie sekretarz krajowy Akcji Katolickiej pan Kazimierz Kryla, oraz kandydaci do POAK. Ksiądz prałat Józef Niżnik powitał  zebranych powiedział kilka zdań o Akcji Katolickiej. Następnie idąc  Dróżkami różańcowymi odmawialiśmy różaniec święty. Pani prezes Danuta  Figiela  wygłosila  referat przypomniała o zblizajacym się konkursie o Janie Pawle II -,, JPII  Papież Rodzin'' i o zbliżających się wyborach na prezesów POAK , ponieważ nasza 4 letnia kadencja się właśnie kończy. Ksiądz Józef Niżnik zaprosił 150 kandydatów na członków POAK do kościoła i wygłosił do nich konferencję . O 11.30 ks. arb. Józef Michalik odprawił mszę św. koncelebrowaną w asyście 4 księży -kilku księży udzielalo sakramentu spowiedzi w konfesjonałach ks. arb wygłosił okolicznościowe kazanie. Poświęcił rzeżbę przedstawiającą Mękę Pańską i Figurę Jezusa Miłosiernego. Spotkanie  zakończyla agapa którą przygotował POAK ze Strachociny.

Krystyna Zajdel