Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny

Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny

W Strachocinie na Bobolówce każdego roku w połowie maja spotyka się Akcja Katolicka Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku Pielgrzymka do Sanktuarium patrona Akcji Katolickiej odbyła się już po raz osiemnasty. Tegoroczne pielgrzymowanie do Strachociny miało wyjątkowo podniosły charakter, jest to 75. rocznica kanonizacji św. Andrzeja i 25. rocznica zainicjowania jego kultu w rodzinnej Strachocinie. Niezwykłą scenerię Bobolówki ubogacają nowo wybudowane stacje Drogi Krzyżowej.

Spotkanie Akcji Katolickiej rozpoczęło się w sobotę, 11 maja 2013r. na Bobolówce o godz. 9.30. Po powitaniu przybyłych pielgrzymów, ks. bp Adam Szal dokonał poświęcenia stacji Drogi Krzyżowej, następnie poprowadził rozważania podczas nabożeństwa Męki Pańskiej. Po zakończonej Drodze Krzyżowej program słowno-muzyczny o kulcie św. Andrzeja Boboli przedstawiły siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej wraz z dziecięco-młodzieżowym zespołem Bobolanum.

Uroczystej Eucharystii, wieńczącej Pielgrzymkę do Strachociny, przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski. Homilię wygłosił ks. bp nominat Stanisław Jamrozek. Nawiązując do licznych zagrożeń czyhających dzisiaj na człowieka wręcz na każdym kroku, zachęcał do tego, by w życiu ciągle starać się wypełniać Bożą wolę.

W Pielgrzymce uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej z całej Archidiecezji Przemyskiej.

Materiał zaczerpnięto ze strony Akcji Katolickiej Arch. Przemyskiej

Zapraszamy do galerii