Święcenia kapłańskie

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha św. w Katedrze Przemyskiej o godzinie 10.00 z rąk Abp. Józefa Michalika 18 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dzień święceń prezbiteratu jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących je i ich najbliższych, ale także dla całej archidiecezji. Diakoni przygotowują się na ten dzień przez 6 lat studiów i pracy nad sobą oraz bezpośrednio przez 5 dniowe rekolekcje zamknięte. Wśród osiemnastu nowych kapłanów jest Ks. Łukasz Mroczek z parafii Łukowe – uczeń naszego Gimnazjum, który w Uroczystość Zesłania Ducha św. odprawił swą Mszę św. Prymicyjną w swojej rodzinnej parafii. Polecajmy jego w naszych modlitwach, pamiętajmy też o  wszystkich nowo wyświęconych kapłanach, aby dobry Bóg wspierał ich swoją łaską w pełnionej posłudze.