MIsyjne Kolędowanie

Już po raz czwarty Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej zorganizowało wśród parafian akcję charytatywną „Misyjne kolędowanie” na rzecz misji w różnych krajach świata – Wietnam, Indie, kraje Afryki. Akcja została przeprowadzona 24 stycznia 2016r., a kolędnikami byli: młodzież naszego gimnazjum, dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Tarnawie Dolnej, scholka parafialna oraz młoda, odważna lekarka pani Katarzyna Nycz, która opowiedziała nam o Indiach i działalności katolickiego ośrodka misyjnego w Jeevodaya w Indiach, w którym już dwukrotnie przez kilka tygodni pracowała. Właśnie na ten ośrodek przeznaczona jest część pieniędzy zebranych podczas akcji kolędowania (już trzykrotnie wsparliśmy tę misję).

Razem z przedszkolakami i scholką w przepięknych jasełkach przeżywaliśmy czas narodzenia Pana Jezusa, pokłon pastuszków, królów, dzieci i rodzin. Występ tych najmłodszych artystów wzbudził wielki aplauz widzów, zasłużone brawa i podziękowania, które należały się dzieciom a także paniom wychowawczyniom: p. Annie Chmurze, p. Joannie Kuzio, p. Katarzynie Michalak i p. Joannie Kogut.

Scholka i grupa tancerek – Śnieżynki swoim występem uczcili zgromadzonych na widowni dziadków i babcie. Ci młodzi wykonawcy przygotowywali się pod czujnym i twórczym okiem p. Haliny Krajnik, p. Klaudii Zarzycznej, p. Natalii Zarzycznej i p. Pawła Krajnika, którzy od pierwszej akcji kolędują z nami – gimnazjalistami.

W programie wystąpiła też prowadzona przez ks. Janusza Łuca grupa artystyczna (gitara i śpiew) uczniów Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, która pastorałkami i kolędami kwestowali dla biednych dzieci i młodzieży w Afryce i Indiach.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim wykonawcom i miłym widzom, którzy znowu hojnie wsparli dzieło pomocy misjom.

opr. P. M.Obal

Zapraszamy do galerii i obejrzrnia filmiku "Taniec śnieżynek"