Rekolekcje gimnazjalistów

W dniach 16 – 17 kwietnia 67 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej uczestniczyło w rekolekcjach przed Bierzmowaniem. Rekolekcje miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Niepokalanek w Strachocinie a prowadził je ks. Damian Toczek. Towarzyszył mu również nasz katecheta ks. Marcin Padowski.

W piątek w Kościele parafialnym wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Andrzeja Boboli. Wieczorem było czuwanie i adoracja Krzyża. Następnego dnia           ks. Damian poprzez głoszone konferencje, Sakrament pokuty przygotowywał nas do godnego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Podczas podwieczorku mieliśmy spotkanie z Siostrami pracującymi w Strachocinie, które przybliżyły nam charyzmat swojego Zgromadzenia. Rekolekcje zakończyła Msza św. z błogosławieństwem Kapłanów.

Był to błogosławiony dla nas czas. Zrozumieliśmy, że na Sakrament jaki za kilka dni otrzymamy to Wielki dar jaki od Pana Boga.

Uczestnik